Olvasóink kérdeztek azokról a tényfeltáró anyagokról, melyek a Böjte Csaba által vezetett gyermekotthonokban történt bántalmazásokról és az alapítvány gazdálkodásának átláthatatlanságáról szóltak.
Hogyan tud az abúzus túlélője újságírókhoz fordulni? Hogyan működik a Szent Ferenc Alapítvány Böjte Csaba vezetésével? Kik a felelősek az érzelmi, fizikai és szexuális visszaélések eltussolásáért? Milyen szervezeti kultúra ösztönözte az elhallgatást?
Miért hiányzott, hiányzik a szakértői hálózat és a rendszeres szupervizori tevékenység az alapítvány otthonaiból? És mi zajlott a cikkek közlése után összehívott szovátai találkozón?
A nyilvános eseményen az ügyet felgöngyölítő újságírók, Szabó Tünde (Átlátszó Erdély), valamint az anyagait a Mércén publikáló Kulcsár Árpád válaszolt Sipos Zoltán, majd az olvasók kérdéseire. A beszélgetésbe bekapcsolódott Máthé-Bogár Mónika, a visszaélések egyik szovátai túlélője, illetve az utolsó részhez csatlakozni tudott dr. Roth Mária professzor, a romániai gyermekvédelmi rendszer szakértője, a BBTE egyetemi oktatója.
Az on-line közönségtalálkozó hangfelvétele itt a cikkben, valamint YouTube-on és Spotify-on is hallgatható.
Az anyagok, amelyekről szó volt a beszélgetésen:
Szexuális visszaéléseket tussoltak el Böjte Csaba gyermekmentő alapítványánál (Átlátszó Erdély)
Böjte Csaba: „az árva köveket is nagyon tisztelem, szeretem” (Átlátszó Erdély)
Egyre kevesebb gyereket és egyre több ingatlant gondoznak Böjte Csaba erdélyi alapítványai (Mérce)